browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jak odnowić mur ogrodzeniowy

Posted by on 12-09-2014

Masz problem z sypiącymi się w oczach ścianami twojego starego domu lub nieruchomości odziedziczonej po dziadku. Nie posiadasz co się martwic to nic straconego i strasznego w tym artykule postaram się przybliżyć jak temu zaradzić. Naprawa murów naprawdę nie jest taka trudna jak aby się mogło wydawać na 1-szy rzut oka. Tutaj zdobędziesz kompendium edukacji teoretycznej i praktycznej jak do tego podejść.

Sposobem na naprawienie twoich popękanych ścian jest zbrojenie prętowe o konstrukcji spiralnej ze stali nierdzewnej jak to można jest stosowane w systemie wzmocnień. Specyficzna konstrukcja prętów gwarantuje dużą wytrzymałość na rozciąganie ściany i jednocześnie dużą odkształcalność umożliwiającą na znaczne przemieszczenia konstrukcji. Wysoka wytrzymałość stali oraz unikatowy kształt zbrojenia w połączeniu z odpowiednim zaczynem zapewnia bardzo efektywny rodzaj wzmocnienia, przenoszący naprężenia rozciągające w murze przy jednoczesnej znacznej odkształcalności konstrukcji. Co znacznie scala ogół konstrukcji. I umożliwia jej odpowiednie wyważenie.

Ogólnie należy przyznać, że najbardziej uogólniona metoda w zdecydowanej większości przypadków jest najlepsza. Przykładem tego jest wykorzystywanie profili Brutt Saver, w procesie naprawy ścian. Nie jest to metoda najprostsza, ale ze względu na są ogólnikowość coraz w większości sytuacji stosowana. Polega ona na montażu odpowiednich profili, które stabilizują całość konstrukcji. Następnie całość powinno się zanurzyć w zaprawie do poprzednio niej wyfrezowanych szpar i wywierconych otworach.

Aby rozpocząć pracę nad renowacja mury to na pewno potrzebne będzie odpowiednie w wyczyszczanie elementów muru, które będą ulegać stabilizacji ścian. To czyszczenie musi odbyć się całkiem kompleksowo ponieważ cały mur musi, ażeby to miało sens, być czyszczony razem. W innym przypadku właściwie cała robota nie ma sensu, bo istnieje możliwość że po naprawie wszystko i tak wróci do wcześniejszego stanu. Nie gorzej jest coś stworzyć całkowicie kompleksowo niż wyłącznie pobieżnie bo koszta tego będą w perspektywie czasu większe.

Dodaj komentarz