browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Sposób na niepełnosprawność

Posted by on 29-08-2014

Mężczyźni i kobiety jeżdżące na wózkach inwalidzkich nie maja w Polsce łatwo. Ciągłe dylematy z usytuowaniem architektonicznym miast sprawiają, że każdego dnia muszą się zmagać z przeciwieństwem losu jakie dyktują im wysokie krawężniki duża liczba schodów i nierówności na chodnikach. Właśnie dla nich skonstruowano schodołazy jako idealne rozwiązanie tych problemów. Dlaczego ?? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Zwłaszcza wygodnym rodzajem tych urządzeń są schodołazy kroczące. Ten rodzaj transporterów schodowych jest z reguły dostarczany w komplecie z wózkiem inwalidzkim albo specjalnym fotelikiem na kółkach. Zarówno wózek jak i fotelik można z łatwością odpiąć od schodołaza i można nim we własnym zakresie przemieścić osobę niepełnosprawną. Równocześnie posiada on napęd elektryczny, co powoduje że wjeżdżanie na górę nie stanowi większego wysiłku – niemniej potrzebny jest operator urządzenia który będzie kontrolował czy wszystko równo idzie.

Bardzo istotnym składnikiem przemawiającym za zakupieniem schodołazu jest jego cena, która jest zwyczajnie niska. W bardzo wielu przypadkach cena używanego schodołazu kroczącego jest niższa niż krzesełka schodowego, dosłownie w wersji używanej. Schodołazy kroczące z serii Scalamobil można zakupić już za kwotę 3 tys zł. Jest to bardzo konkurencyjna cena w porównaniu do innych urządzeń niwelujących bariery architektoniczne. Już nie wspominając jak wiele trzeba wydać pieniedzy aby móc przerobić okoliczną infrastrukturę.

Decydując się na schodołaz niestety należy pamiętać o jednym najbardziej istotnym szczególne. Jeżeli już w lokalu mieszkalnego są dwie starsze osoby mające trudności z chodzeniem lub jest wyłącznie jedna, samotna osoba to wówczas nie posiada sensu zakup schodołaza, ponieważ nie będzie miał kto nam pomóc. Należy też pamiętać, że operator schodołaza mimo wszystko powinien być osobą sprawną. Pomimo tego uważam ze warto wypróbować i przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu.

Dodaj komentarz